قالب وردپرس درنا توس
خانه / پیک سلامتی / مک دونالد برنامه کاهش مصرف آنتی بیوتیک ها را در ۱۰ کشور اجرا می کند

مک دونالد برنامه کاهش مصرف آنتی بیوتیک ها را در ۱۰ کشور اجرا می کند

مک دونالد اعلام کرده است که سیاست های جدیدی را در راستای کاهش مصرف آنتی بیوتیک ها در سرتاسر زنجیره های بین المللی ذخیره گوشت خود اجرا می کند.

به گزارش فاخته نیوز، بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا) به نقل از globalmeatnews، برنامه های اعلام شده از سوی کمپانی مک دونالد در راستای کاهش مصرف آنتی بیوتیک ها به قرار زیر است؛

– ممنوعیت استفاده از آنتی بیوتیک ها به عنوان محرک رشد در بخش فرآوری مواد غذایی در این زنجیره غذایی،

– ممنوعیت مصرف دایمی آنتی بیوتیک های مهم دارویی برای پیشگیری از بیماری ها در زنجیره ذخایر و..

– ممنوعیت مصرف آنتی بیوتیک های مهم داروهای انسانی برای کنترل و یا درمان شیوع بیماری های عفونی که به صورت بالینی در یک گروه از حیوانات تشخیص داده شده اند.

در بیانیه زنجیره بین المللی فست فود مک دونالد آمده است؛ «براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی (WTO)، مقاومت آنتی بیوتیکی یکی از بزرگترین تهدیدهای سلامت، امنیت غذایی و پیشرفت در جهان امروز است. مک دونالد، با به کارگیری سیاست های جدید قصد دارد، در زمینه کاهش باقی مانده آنتی بیوتیک ها در انسان و حیوان، پیشگام باشد.»

همچنین مک دونالد اعلام کرد: «کاهش استفاده کلی از آنتی بیوتیک های درمانی مهم در گاو پروسه ای پیچیده است که انجام آن یک شبه امکان پذیر نیست. افزون بر این، اطلاعات اندکی درباره میزان استفاده آنتی بیوتیک ها در صنعت گوشت گاو در سرتاسر جهان وجود دارد. از این رو، با همکاری تولیدکنندگان گوشت گاو و زنجیره های غذایی مک دونالد، استراتژی های مناسبی در این زمینه به کار گرفته ایم.»

این بیانیه می افزاید: «رویکرد ما استفاده مسئولانه از آنتی بیوتیک ها و تمرکز بر محدود کردن انتخاب آنتی بیوتیک ها، کاهش مصرف و در نهایت جایگزینی آنها با راهکارهای طولانی مدت پیشگیری بیماری ها و حفظ سلامت و رفاه حیوانات است. با در نظر گرفتن این موضوع، ما نسبت به درمان حیوانات در مواقع نیاز، متعهد باقی می مانیم.»

کیت کِنی، نایب رییس بین المللی مک دونالد نیز در این باره می گوید: «مقاومت آنتی بیوتیکی یکی از مسایل مهم سلامت عمومی است و ما به طور جدی از موقعیت کنونی مان برای مقابله با این چالش استفاده می کنیم. خوشحالیم که می توانیم در همکاری با زنجیره ذخایر تولید گوشت این شرکت در سرتاسر جهان، اقداماتی برای مصرف مسئولانه آنتی بیوتیک ها انجام دهیم.»

گفتنی است؛ سیاست های جدید مک دونالد از ماه جاری در ۱۰ بازار جهانی این زنجیره شامل استرالیا، نیوزیلند، فرانسه، آلمان، ایرلند، لهستان، بریتانیا، کانادا، امریکا و برزیل به عنوان پایلوت اجرا می شود.

هدف گذاری این زنجیره کاهش مصرف قابل توجه آنتی بیوتیک های مهم درمانی براساس یافته های موجود در این ۱۰ بازار تا پایان سال ۲۰۲۰ است. همچنین با شروع سال ۲۰۲۲، گزارش پیشرفت کاهش مصرف آنتی بیوتیک ها در بازارهای هدف ارائه می شود.

این زنجیره غذایی طی ۱۸ ماه با همکاری متخصصان صنعت، پیشگامان سلامت عمومی و تولیدکنندگان گوشت، روی این سیاست ها و برنامه های جدید مک دونالد کار کرده است.

مطلب پیشنهادی

محکومیت مدیر کشتارگاه طیور به حبس و جزای نقدی به دلیل اقدام جهت تعویض بسته بندی مرغ و درج غیرمجاز تاریخ تولید روز

به گزارش فاخته نیوز به نقل از روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان ری مدیر یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *