قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار مهم / کنترل بیمارهای دامی با اولویت بندی و تامین سلامت مواد غذایی دو هدف اصلی سازمان دامپزشکی کشور

کنترل بیمارهای دامی با اولویت بندی و تامین سلامت مواد غذایی دو هدف اصلی سازمان دامپزشکی کشور

دکتر علی صفر ماکنعلی با سفر به مازندران در جلسه شورای هماهنگی مدیران اداره کل دامپزشکی مازندران شرکت کرد.

به گزارش فاخته نیوز به نقل از روابط عمومی دامپزشکی مازندران، دکتر علی صفر ماکنعلی معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور، روز یکشنبه ۹ دیماه سال جاری در جمع مدیران ستادی و شهرستانی دامپزشکی مازندران حضور یافت.

وی با اشاره به وظایف حاکمیتی – نظارتی دامپزشکی افزود، کنترل بیمارهای دامی با اولویت بندی بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان و تامین و تضمین سلامت مواد غذایی دو هدف اصلی سازمان دامپزشکی کشور بوده که با برنامه ریزی علمی دقیق و بازنگری کارشناسانه در دستورالعملها بر اساس شرایط اقلیمی و منطقه ای برای رسیدن به این اهداف سازمانی تلاش خواهیم کرد. 

وی در ادامه خاطرنشان کرد، در پیچیده ترین شرایط سخت اقتصادی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حضور داریم که باید با ظرافت و درایت، بحران ایجاد شده را مدیریت کنیم تا به لطف پروردگار امنیت ایجاد شده دچار مشکل نشود چرا که ملت ایران در شرایط سخت کارهای بزرگی انجام دادند.

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور اظهار کرد، در سال گذشته تعدادبسیار زیاد و قابل توجهی از پرندگان در سطح کشوربدلیل درگیری با  بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور معدوم کردیم تا سلامت عمومی جامعه تامین و صنعت پرورش طیور در کشور حفظ و حراست شود.

ماکنعلی، از استان مازندران بعنوان یکی از استانهایی نام برد که دارای ظرفیت و پتانسیل بالایی در حوزه پرورش انواع دام، طیور و آّبزیان بوده و تاکید داشت برای صیانت از این سرمایه های ایجاد شده باید تمام توان خود را بکار بگیریم و با برنامه ریزی دقیق علمی، اقدامات عملی پیشگیرانه ای را در جهت ابقای این سرمایه در دستور کار قرار دهیم.

وی امر آموزش را یکی از مهمترین اقدامات پیشگیرانه دامپزشکی برای کنترل و جلوگیری از بروز و انتشار برخی از بیماریهای  واگیر و مخاطره آمیز برشمرد و خواستار ورود کارشناسان دامپزشکی برای اجرای برنامه آموزشی برای آحاد جامعه و اقشار مختلف مردم و بهره برداران شد و ارزیابی و مراقبت از عملکرد پرسنل را از دیگر اقدامات مهم در جهت پیشبرد اهداف سازمانی نام برد.

وی در پایان به افرادی که با اقدامات غیر بهداشتی و با فعالیت غیر مجاز، اقدام به تهدید علیه بهداشت عمومی می کنند هشدار داد، ما اجازه نمی دهیم اینگونه اقدامات جان و مال مردم را تهدید کند و با تمام قوا پیگیر خواهیم بود تا ضوابط و مقررات بهداشتی در واحدهای تحت پوشش بر اساس شرایط موجود رعایت شود.

مطلب پیشنهادی

متخلفان، مُهر دامپزشکی کازرون را جعل کردند

ماموران دامپزشکی کازرون از یک مغازه قصابی در بخش چنارشاهیجان یک لاشه گوشت یافتند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *