قالب وردپرس درنا توس
خانه / آموزش و پژوهش / بازدید رییس مرکز ملی تشخیص، آزمایشگاه های مرجع و مطالعات کاربردی از آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی استان البرز

بازدید رییس مرکز ملی تشخیص، آزمایشگاه های مرجع و مطالعات کاربردی از آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی استان البرز

رییس مرکز ملی تشخیص، آزمایشگاه‌های مرجع و مطالعات کاربردی سازمان دامپزشکی کشور از آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی استان البرز بازدید به عمل آورد.

به گزارش فاخته نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان البرز، «دکتر توکلی» در این دیدار اظهار داشت: آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی استان با انجام بیش از ۱۲۵ هزار و ۶۴۶ مورد آزمایش در بخش سرولوژی، کنترل کیفی فرآورده های خام دامی و خوراک دام و طیور ، کشت میکروبی و انگل شناسی در نه ماهه سالجاری از آزمایشگاه های فعال کشور در این زمینه محسوب می گردد.

وی تصریح کرد: با توجه به حجم بالای نمونه های ارسالی به اداره کل و لزوم دقت بالا در انجام آزمایش و اعلام نتایج برای تصمیمات بعدی، نیاز به راه اندازی آزمایشگاه مولکولی (PCR) وجود دارد که یک سیستم بسیار پیشرفته و دقیق جهت شناسایی اجرام بیماریزا می باشد. لذا با هماهنگی و تامین اعتبارات لازم تجهیزات مورد نیاز خریداری و محل آزمایشگاه PCR در حال تکمیل می باشد.

رییس مرکز ملی تشخیص، آزمایشگاه های مرجع و مطالعات کاربردی سازمان دامپزشکی کشور بیان کرد: با توجه به خرید تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاه PCR لازم است هر چه سریع تر نسبت به تکمیل ساختمان مورد نظر اقدامات مقتضی صورت پذیرد.

«دکتر حبیبی» گفت: امروزه آزمایش PCR کاربرد فراوانی در علوم مختلف پیدا کرده است و در علم دامپزشکی نیز به میزان وسیعی از روش PCR جهت جستجو و شناسایی اجرام بیماریزا از جمله تعیین آلودگی گله طیور به عوامل مایکوپلاسمایی همچون  MGوMS، تشخیص و شناسایی ویروس های همچون آنفلوانزای پرندگان، برونشیت عفونی طیور و غیره استفاده می شود همچنین این روش در کمک به تشخیص دقیق بیماریهای آبزیان بسیار مؤثر تر عمل می نماید.

در ادامه این جلسه دکتر حبیبی با همکاران آزمایشگاه دیدار و  از پروژه در حال ساخت و مراحل تکمیل آن بازدید بعمل آورد.

مطلب پیشنهادی

با راننده‌های ماشین حامل مرغ روبوسی نکنید!

مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: دست دادن و روبوسی با راننده های حامل مرغ و جوجه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *