قالب وردپرس درنا توس
خانه / سر خط اخبار(همه عناوین) / ۷۵ شترمرغ فاقد مجوز در بشرویه توقیف شد

۷۵ شترمرغ فاقد مجوز در بشرویه توقیف شد

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بشرویه گفت: ۷۵ قطعه شترمرغ فاقد مجوز قرنطینه ای بهداشتی توسط نیروی انتظامی توقیف و پس از تشکیل پرونده برای تعیین تکلیف به شبکه دامپزشکی شهرستان ارجاع شد.

به گزارش فاخته نیوز به روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان بشرویه سید حمید عبدی افزود: این محموله از شهرستان مشهد به مقصد یزد در تردد بود.
وی تصریح کرد: به علت جلوگیری از اشاعه بیماری های احتمالی، شترمرغ ها به یکی از مزارع غیرفعال پرورشی شهرستان منتقل و قرنطینه شدند و بلافاصله برای تشخیص وضعیت سلامت آنها، علایم بالینی بررسی و خون گیری و ارسال نمونه به آزمایشگاه انجام شد.
رئیس شبکه دامپزشکی بشرویه با اشاره به نقش و جایگاه دامپزشکی در تامین بهداشت عمومی جامعه گفت: با توجه به انتشار سریع بیماری های طیور از یک منطقه به منطقه دیگر سهل انگاری در رعایت مسایل بهداشتی قرنطینه ای موجب بروز خسارت سنگین و جبران ناپذیری در صنعت پرورش طیور شهرستان و استان می شود.
وی از تولیدکنندگان خواست برای کاهش بروز بیماری ها و جلوگیری از زیان های اقتصادی، با رعایت اصول بهداشتی قرنطینه ای و اخذ مجوزهای لازم، با دامپزشکی همکاری کنند.
عبدی افزود: بشرویه یکی از شهرستان های پیشرو در زمینه پرورش شترمرغ است و چندین مزرعه در حال فعالیت دارد که لزوم رعایت مقررات قرنطینه ای از اقدامات اولیه صیانت از سرمایه طیور است.

مطلب پیشنهادی

با راننده‌های ماشین حامل مرغ روبوسی نکنید!

مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: دست دادن و روبوسی با راننده های حامل مرغ و جوجه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *