قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار مهم / رییس سازمان دامپزشکی کشور: مسئولیت های نهایی سلامت تولید به مدیر عامل و مسول فنی بهداشتی باز خواهد گشت
SONY DSC

رییس سازمان دامپزشکی کشور: مسئولیت های نهایی سلامت تولید به مدیر عامل و مسول فنی بهداشتی باز خواهد گشت

رییس سازمان دامپزشکی کشور در بازدید از کارخانه خوراک دام در شهرک صنعتی چناران از توابع استان خراسان رضوی اظهار داشت: قوانین ما در آینده این خواهد شد که بر خروجی و محصول نهایی تمرکز خواهیم داشت و مسئولیت های نهایی سلامت تولید به مدیر عامل و مسول فنی بهداشتی باز خواهد گشت.

 

به گزارش فاخته نیوز، دکتر علیرضا رفیعی پور گفت: شما با تولید سالم  خود به کمک امنیت غذایی و علم دامپزشکی آمده اید.
 
وی عنوان داشت: خط مقدم امنیت غذایی، تولید انواع خوراک دام و موارد مشابه است لذا خوراک سالم برای ما مهم تر از دام سالم است چرا که خوراک سالم، دام سالم را هم به ارمغان می آورد.
 
رفیعی پور افزود: با خوراک سالم و بهداشتی می توان به کاهش بیماری ها کمک کرد و لذا کنترل و پیش گیری و مبارزه با بیماری ها تسهیل می شود.
 
وی گفت: در کارخانه های دام و طیور کشور ظرفیت تولید ۱۹ میلیون تن داریم که در حال حاضر با ظرفیت ۱۰ میلیون تن در حال فعالیت هستند.
 
رفیعی پور یادآور شد: سازمان دامپزشکی کشور طی سال گذشته تمام تلاش خود را کرده تا از دستورالعمل های زاید و دست و پاگیر تولید کننده را خلاص کند و در تلاش هستیم تا امکان واردات نهاده ها را برای تولید کنندگان فراهم کنیم تا تولید برای ایشان مقرون به صرفه باشد.

وی افزود: در حوزه واردات بیش از ۴۶۰ شرکت داریم و در حوزه تولید ۲۶۰ شرکت لذا باید رقم تغییر کند و وارد کننده خود نیز تولید کننده شود؛ معتقدم بازرگانی باید در اختیار تولید کننده قرار گیرد.

 رییس سازمان دامپزشکی کشور اعلام داشت: ما در کنار دفاع از حوزه صنعت در تلاش هستیم تا هزینه های تولید را کاهش و میزان کمی و کیفی آن را افزایش دهیم. 

وی خطاب به مدیران دامپزشکی حاضر در جلسه گفت: ارزیابی میدانی را از تولید تا مصرف انجام دهید.

رفیعی پور خاطرنشان کرد: شما با دو بازار داخلی و کشورهای منطقه روبرو هستید و به ویژه در کشورهای منطقه می توانید توسعه فعالیت های بازرگانی را داشته باشید.

وی گفت: بایستی در بحث آمایش سرزمینی ورود پیدا کنیم و با این دیدگاه به تولید و ایجاد مگا فارم ها بیندیشیم و نیز باید به سمت کشت فرا سرزمینی رفته و به افزایش کمی و کیفی تولیدات کمک کنیم چرا که این موضوعات،  یک راه برون رفت دولت از مشکلات است.

رفیعی پور افزود: از فرصت عالی بازار افغانستان غافل نباشید وهمچنان با تولید محصولات سالم و با کیفیت به جلب اطمینان بازرگانان این کشور همت داشته باشید.

وی گفت: افزایش صادرات خوراک دام استاندارد ایران به افغانستان در امنیت غذایی آن کشور و سلامت مردم افغانستان نیز کمک خواهد کرد.

دکتر احمد شریعتی مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی نیز در این بازدید یادآورز شد: اگر صنایع می خواهند موفق شوند باید در مسیر ارتقای کیفیت و افزایش تلاش خود گام بردارند.

وی افزود: تمام تلاش خود را در جهت حمایت از تولیدات و نیز تسهیل در صادرات خوراک دام و طیور انجام خواهیم داد و در این مورد تابع دستورالعمل های کشوری هستیم.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *