قالب وردپرس درنا توس
خانه / پیک سلامتی / اضافه کردن افزودنی به محصولات لبنی ممنوع است

اضافه کردن افزودنی به محصولات لبنی ممنوع است

دبیر انجمن صنایع لبنی ایران گفت: اضافه کردن افزودنی‌های مختلف به محصولات متعدد لبنی در کارخانه ممنوع است.

به گزارش فاخته نیوز رضا باکری در گفتگو با خبرنگار حوزه کشاورزی گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، با اشاره به‌ اینکه اضافه کردن هرگونه افزودنی به محصولات متعدد لبنی ممنوع است، گفت: در کارخانه‌های تولید محصول لبنیات هیچ‌گونه افزودنی از ۱۰ سال گذشته اضافه نشده است.

وی با بیان اینکه قانون اضافه نکردن هرگونه افزودنی به محصولات مختلف لبنی چندین سال است که به کارخانه‌های تولیدکننده ابلاغ شده است، گفت: طبیعی است که وقتی چربی شیر کم می‌شود، مزه آن‌ هم تغییر می‌کند و ازطرف‌دیگر باتوجه به‌اینکه برای بسته‌بندی بهداشتی شیر اقدامات ویژه‌ای در کارخانه می‌شود، به‌طورقطع تغییر مزه شیر اجتناب‌ناپذیر است.

دبیر انجمن صنایع لبنی ایران اضافه کرد: بیش از ۸۰ درصد از شیر را آب تشکیل داده است و ۲۰ درصد مواد باقی‌مانده تشکیل‌دهنده شیر در کارخانه‌ها به‌طورمحسوسی گرفته می شود. نرخ‌های جدید شیر در بازار ابلاغ شده است و ستاد تنظیم بازار تمامی شرکت‌ها و تولیدکنندگان شیر را موظف به رعایت کردن نرخ‌های جدید کرده است.

باکری گفت: در شرایط کنونی هر بطری یک‌لیتری شیر کم‌چرب چهار هزار و ۱۰۰ تومان، هر بطری یک‌لیتری شیر نیم‌چرب ۲ درصد چهار هزار و ۲۰۰ تومان، هر بطری یک‌لیتری شیر پرچرب چهار هزار و ۴۵۰ تومان، هر بطری یک‌لیتری شیر کامل چهار هزار و ۵۰۰ تومان و شیر نایلونی ۹۰۰ گرمی کم‌چرب دو هزار و ۶۰۰ تومان در مغازه‌ها و فروشگاه‌های مختلف کشور به‌فروش می‌رسد.

مطلب پیشنهادی

دامداران از بی ثباتی بازار نهاده های دامی رنج می برند

یک مقام مسئول گفت: با توجه به بی ثباتی بازار نهاده های دامی، دامداران با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *